https://store.steampowered.com/app/1591 ... sim_Metro/
Ondanks de Early Access status best wel grappig voor als je je echt verveeld

Of als je je Koreaanse nog eens op wilt haalt.
De dodeman is uit te schakelen.
- Geel sein betekent snelheidslimiet 45 km/h. Rijd je te hard dan snel gas eraf en rem op minimaal B4, anders snelremming
- De toets onder de Backspace (verticale streep) is om de R0 restrictie op te heffen, dan kan er tijdelijk max 45 kmh gereden worden tot aan het volgende sein. (Soms nodig bij achteruit rijden als het station weer eens "net" aan voorbij gereden is.
- Er is elektronische halteer-hulp, lekker zenuwslopend

- De rood knipperende lamp betekent dat er een station nadert. Minimaal remmen met B1 om die zenuwachtige meneer het zwijgen op te leggen.
Halteren is verplicht, desnoods achteruit en kom je nooit van die knipperende rode lamp en sprekende meneer af.
- Spanningswissel AC<->DC bij overgang ondergronds<>bovengronds. Tractie geven in de spanningsloze sectie is uit den boze. Er staan bordjes om een en ander aan te geven, maar ik vind ze moeilijk waar te nemen. Gelukkig is er weer een andere meneer die duidelijk maakt dat er van spanning gewisseld moet worden.
De tutorials schijnen binnenkort ook in het Engels te verschijnen. Voor de rest heeft het forum op Steam en wat JijBuis filmpjes me op het goede spoor gebracht.
Ben zelf verbaasd over hoe soepel deze sim loopt. Ach, men doet wel eens gek
