Artikel ProRail einde contract NG seinen

Toch even over wat anders hebben dan treinen? Plaats het hier.
Gebruikersavatar
mkasthijs
Berichten: 1722
Lid geworden op: 05 apr 2020, 12:23
6
Locatie: Apeldoorn
Gegeven waarderingen: 2410 keren
Ontvangen waarderingen: 2422 keren

Artikel ProRail einde contract NG seinen

Bericht door mkasthijs »

ProRail kiest eieren voor geld: fiasco met nieuw sein eindigt na zeven jaar in geheime schikking

ProRail schikt de hoogopgelopen seinenruzie met de Duitse leverancier Pintsch. De Duitsers zouden een nieuw duurzaam sein ontwerpen voor het Nederlandse spoor, maar daar kwam niets van terecht. De affaire heeft ProRail tientallen miljoenen euro’s gekost.

De schikking rond het Nieuwe Generatie Sein (NG Sein) is zaterdag in stilte op de site van ProRail verschenen. „ProRail en Pintsch maken bekend dat zij in de kwestie over de Nieuwe Generatie Seinsystemen een minnelijke regeling hebben getroffen”, valt te lezen in het ultrakorte persbericht.

Hoeveel ProRail Pintsch betaalt, is onduidelijk en zal later uit het jaarverslag moeten blijken. „Over de inhoud van die regeling doen zij geen mededeling.”

Beide partijen zijn in ieder geval blij dat ze van elkaar af zijn. „Zowel ProRail als Pintsch zijn content over het bereiken van een oplossing buiten rechte en kijken met vertrouwen naar de toekomst. Een toekomstige samenwerking wordt door geen van de partijen uitgesloten.” Die laatste zin lijkt echter vooral door hun advocaten te zijn opgesteld.

...
Bron:
https://www.ad.nl/binnenland/prorail-ki ... ?slug_rd=1
Routebouwer: NoordOost Nederland V7.5

Terug naar “Praathoek”