Goedemorgen allemaal,
Zojuist hebben we de patch NoordOost Nederland V7.0b aangeboden bij DS om te laten uploaden. Gezien dit vorige keer bij patch 7.0a niet helemaal lekker liep doordat deze op SimSam eerder stond dan bij DS hebben we besloten deze patch eerst aan te bieden aan DS zodat het downloadteam er rustig naar kan kijken.
En als die akkoord is en erop staat plaatsen wij hem was op SimSam.
Goed, wat zit er in deze patch V7.0b voor veranderingen:
- het perron hersteld van Groningen Europapark, deze klopt nu volledig
- Juiste seinbeelden op de Vork ingesteld naar de wasstraat (Arriva) en technisch spoor (NS) (geel naar geel knipper)
- Groningen Europapark spoor 360 voorzien van de juiste snelheid (80 > 40)
- Deuren probleem Lelystad Centrum opgelost
- Juiste seinen geplaatst bij Wolvega
- Station naamborden Chris nu wel geplaats bij Heerenveen IJsstadion en Leeuwarden Camminghaburen
Dit was de laatste patch van NoordOost Nederland V7.0. We gaan ons nu volledig focussen op NoordOost Nederland V7.1 en alle bugs die nu nog gemeld worden zullen hierin geplaatst worden.
NoordOost Nederland V7.1
Dan neem ik jullie nu graag mee in wat jullie allemaal kunnen verwachten in NoordOost Nederland V7.1. Ten eerste zal er 0 km nieuw spoor bij komen, dus er worden geen nieuwe stukken gebouwd in deze versie. NoordOost Nederland V7.1 wordt echt een update versie waarin grote updates plaats vinden op bestaande stukken. De volgende updates kunnen jullie verwachten in de nieuwste versie
Zwolle - Kampen
Het tracé Zwolle naar Kampen is het oudste tracé van deze route en dateert voor een groot deel qua scenery uit V1.0 van Noordoost Nederland. Zodoende heeft dit tracé recht op een zeer grote update en zijn we volledig opnieuw begonnen met het bouwen van dit tracé. Alles is gesloopt en gestript en we beginnen met het hele tracé weer van voor af aan met bouwen.
Station Zwolle
Hetzelfde geldt voor station Zwolle en de scenery. Ook dit station dateert uit V1.0 van Noordoost Nederland. Het heeft erna wel updates gehad, maar het grote deel van de scenery is al sinds V1.0 amper aangeraakt. Ook de sporen zijn sinds V1.0 niet meer groot aangepakt los van het RGS uit V4.0 die er toen ingelegd was op de gok zonder Maps beelden. Daarom worden alle sporen vanaf de Hanzeboog tot aan Tuinland Zwolle gewist en volledig opnieuw er ingelegd op de juiste plek volgens Maps. Die is inclusief de emplacementen Oost en RGS.
Qua scenery is in V6.5 de scenery tot aan de Koggetunnel geüpdate vanuit Lelystad en in V7.0 tot aan de Hortensiatunnel vanuit Meppel. De scenery tussen de Koggetunnel en Hortensiatunnel (station Zwolle zelf dus) is niet bijgewerkt en wordt volledig gesript en helemaal opnieuw opgebouwd.
Station Leeuwarden
Afgelopen jaar is door ProRail het emplacement van Leeuwarden totaal op de schop gegaan. Met dank aan Kars hebben wij de TWIAV van ProRail als asset gekregen en wordt al het spoor in Leeuwarden gewist en opgebouwd conform de nieuwe situatie zoals deze nu is.
Leeuwarden - Hurdegaryp
Het spoor tussen station Leeuwarden en de bocht bij Leeuwarder Golfclub De Groene Ster bleek niet goed op zijn plek te liggen. Daarom wordt die spoor gewist en op de juiste plek gelegd zodat het spoor mooi aansluit op het nieuwe spoor van Leeuwarden.
Onnen - Haren
In V6.5 is de scenery tussen Onnen en Haren geüpdate en in V7.0 de scenery en het spoor tussen Haren en Groningen. Echter ligt het hoofdspoor tussen Haren en het begin van het emplacement Onnen (vanaf Assen gezien) er slecht in en wordt ook dit spoor volledig verwijderd en opnieuw gebouwd conform de situatie van Maps.
Tot zover alle grote projecten die wij in NoordOost Nederland V7.1 hebben staan voor deze versie. Dan nog een speciaal onderwerp waarin we jullie graag meenemen
Station Hoogeveen
Er is veel vraag naar het nieuwe station van Hoogeveen. Afgelopen week is Maps geüdate en kunnen wij in theorie gaan starten met de ombouw van dit spoor in V7.1. Toch hebben wij besloten Hoogeveen voorlopig niet aan te raken en ik zal uitleggen waarom.
Nu Maps bijgewerkt is overal hebben wij onderzoek gedaan hoe het spoor tussen Meppel en Onnen erin ligt en dit is helaas slecht. Sterker, het spoor ligt er zo ontzettend slecht in dat we ook hiervoor geen andere optie zien dan tussen Meppel en Onnen al het spoor en scenery te verwijderen en te strippen en helemaal opnieuw moeten beginnen met het bouwen van deze 70 km aan spoor en omgeving. Dit is een zeer groot project die in 2026 en/of 2027 op onze planning staat om op te pakken. En dan nemen we direct de nieuwe situaties van Hoogeveen en Beilen mee hierin. Dus heb geduld daarvoor.
Tot zover onze update voor nu. Veel plezier binnenkort met de nieuwste patch van NoordOost Nederland V7.0b
Groet,
Team Noordoost Nederland